Як правильно приготувати шашлик

Справжній шашлик – це цілий ритуал! Соковите та ароматне м’ясо на шампурах, з якого на вугіллі капає сік, запечені овочі, риба та морепродукти, тонко нашаткована маринована цибулька, пікантні салати… Від однієї тільки думки починають текти слинки!

Запечені на відкритому вогні страви завжди будуть знаходити відгук у наших серцях завдяки незабутньому смаку та дивовижному аромату, який асоціюється з літом, спілкуванням та святом.

Справжній, автентичний шашлик за багатовіковою традицією готується з баранини. Втім, придатне і будь-яке інше м’ясо. Головне, щоб воно було молодим: дорослі великі «особи» не підходять для приготування м’яса на вугіллі. Також дуже важлива правильна нарізка. М’ясо на шашлик ріжеться тільки поперек волокон, інакше при смаженні воно втратить весь сік і буде жорстким. Надзвичайно важливим є правильний маринад. Майстри шашлику стверджують: оцту в ньому не повинно бути, адже кислота вбиває смак м’яса.

Як правильно маринувати шашлик?

Для баранини це лише сіль та спеції. Солі та спецій шкодувати не потрібно.

Цією сумішшю натирається м’ясо до повного розчинення кристалів солі. Якщо хочеться зробити його м’якшим і додати «кислинку», можна використовувати в маринаді помідори. І маринувати шашлик у цій суміші слід не менше 5-6 годин!

Для свинини використовуємо маринад із солі, спецій та цибулі, нарізаної кільцями: м’ясо також натирають сумішшю солі та спецій, укладається шарами, кожен шар прокладають кільцями цибулі та щільно утрамбовують. Маринувати шашлик зі свинини також рекомендується не менше шести годин.

Поки наш шашлик маринується, розводимо вогонь. Поліни повинні бути сухими та акуратною форми. Кращий шашлик виходить, якщо на дрова використовувати ясен. Ця деревина яскраво горить, дає багато вугілля, при цьому під час горіння не виділяє сторонніх запахів. Дуже важливо також правильно нанизати м’ясо на шампур. Сам шампур повинен бути з товстої сталі (щоб не провисав і м’ясо на ньому не провертається). Нанизують на шампур шматочки м’яса також поперек волокон. Бажано перед нанизування просмажити шампури: так з м’яса не буде витікати сік. Шматочки м’яса на шампур не слід нанизувати щільно: не більше ніж шість шматочків на шампур середньої довжини.