Їжа про запас: як правильно заморожувати та розморожувати напівфабрикати

Коли на приготування їжі постійно немає часу – доречно запастися напівфабрикатами, які чудово зберігаються замороженими, а, отже, завжди під рукою і часу на їх приготування йде мінімум. Проте, саме слово «напівфабрикати» у багатьох викликає певне негативне ставлення, дехто взагалі не знає, «що це і з чим його їдять». А хто переважно ними і харчується. У будь-якому випадку, інформація про те, як правильно заморожувати та розморожувати готові страви, буде корисною. Так про це далі. У заморожених вареників або пельменів ми вже звикли, вони завжди є про запас. І, здавалося б, нічого хитромудрого в тому, щоб заморозити або розморозити страву, немає. Однак, якщо не дотримуватись основних правил заморожування та розморожування, продукти можуть втратити свої смакові якості. І, відповідно, стати непридатними для вживання.

Є продукти, які взагалі не рекомендовано заморожувати, навіть більше, взагалі не рекомендується додавати до страв, які ви плануєте відправити в морозильну камеру. Це такі водянисті овочі, як картопля, кабачки, огірки та інше. Не варто класти в морозилку і щойно приготовані теплі продукти. Спочатку їх потрібно потримати за кімнатної температури, а потім ще деякий час у холодильнику, і тільки тоді – до кінцевого пункту призначення.

Розморожування також потребує певного часу. Спочатку страву рекомендується розморозити, потримавши деякий час у холодильнику і лише тоді переходити безпосередньо до розігріву.