Переваги колагену для здоров’я

Практично всі фахівці, які вивчали колаген, сходяться на думці, що зменшення гнучкості та рухливості у суглобах з віком – це наслідок “старіння” колагену у складі сполучних тканин. Роль колагену

– найпоширеніший білок в організмі людини (становить 30-35% всього білка). З нього переважно складаються м’язи, кістки, шкіра, сухожилля. Саме колаген відповідає за стан та еластичність шкіри, забезпечення руху та гнучкості суглобів. Втрати колагену в організмі як чоловіків, так і жінок помітно збільшуються вже після 30-35 років. Інтенсивні тренування, фізичні навантаження, антиоксидантний стрес, захоплення засмагою можуть прискорити цей процес. На руйнування колагену можуть впливати і шкідливі звички, особливо куріння. Через це курці часто виглядають старішими за свій вік.

 Ознаки дефіциту колагену:

  • З’являється дискомфорт і біль у суглобах.
  • Відчувається тяжкість у ногах, виникає відчуття, що суглоб може «тріснути» від ваги тіла.
  • При стрибках чи різких рухах суглоб швидко травмується, займає неправильне становище.
  • Стає важко здійснювати обертальні рухи, при ходьбі та фізичному навантаженні виникає відчуття, ніби суглоб «не дає» виконати рух.
  • Шкіра стає більш тьмяною і сухий.


Джерела колагену

Колаген міститься в багатьох харчових продуктах, причому як тваринного, так і рослинного походження. Найкращим джерелом колагену є яловичина, індичка, морепродукти, кістковий бульйон. Оптимізувати вироблення колагену також можуть допомогти продукти, багаті на вітаміни А і С. Наприклад, малина, лохина, полуниця, апельсини, цибуля, часник, болгарський перець, зелені листові овочі. Здавалося б, якщо вживати ці продукти в достатній кількості, можна Легко заповнити запаси цього корисного білка. Але все не так просто. Справа в тому, що колаген, що надходить із харчових продуктів, по-перше, частково руйнується при термообробці, а по-друге, не повністю засвоюється організмом.

Додатковий прийом колагену

Прийом добавок може забезпечити отримання людиною достатньої кількості колагену. Справа в тому, що у складі таких продуктів використовується гідролізований колаген. Ця форма має більшу біодоступність, тому що при ферментативному гідролізі колагену його молекула розщеплюється на фракції, що полегшує засвоєння речовини через шлунково-кишковий тракт і прискорює його потрапляння в кров.