Фітнес та сауна: що потрібно знати?

У процесі тренувань людина відчуває фізичний стрес, протягом дня (на роботі та в соціумі) — психологічний. Лазня – за рахунок тепла, що розширює кровоносне русло, ароматів, що заспокоюють розум, та горизонтального положення, природного для спокою, дозволяє зняти стрес і зупинити думки. Відчуття при перебуванні в теплому приміщенні можна порівняти із внутрішньоутробним, рідним — людина починає «відпускати» весь світ, йдуть психоемоційні та фізичні розлади, спазми, «затискачі».

Як поєднувати тренування із сауною

Сауну рекомендовано відвідувати після тренування, оскільки перебування в ній до неї може спричинити розслаблення, і людині вже не захочеться займатися. Те, яким чином поєднувати тренування та сауну, безпосередньо залежить від мети того, хто тренується.

  • Тим, хто хоче набрати м’язову масу, сауна не бажана в день тренування, зате наступного дня вона буде найкращим засобом для відновлення та підготовки до майбутніх навантажень. Чому? По-перше, ті, хто нарощує м’язову масу, як правило, дотримуються особливого раціону з дотриманням так званих вуглеводно-білкових вікон і споживають продукти, які витрачаються на відновлення і зростання м’язів. Сауна цьому перешкоджає. По-друге, температурі вище 40 ° C негативно впливає на нарощування м’язів, так як уповільнюється синтез глікогену – тому тим, хто прагне набрати м’язову масу, в день тренування слід прийняти прохолодний душ, що бадьорить. А наступного дня, коли глікоген вже засвоїв, можна сформувати харчування з урахуванням відвідування сауни і отримати найкращий ефект.
  • Тим, у кого тренування помірні, у яких не задіяна серцево-судинна система та аеробні навантаження (до них відносяться йога, пілатес, калланетика, боді-баланс), сауна рекомендована на день тренування через 10-20 хвилин після. Перед заходом у сауну промийте водою комфортної температури, щоб змити піт, що накопичився протягом дня і за час тренування, потім підготуйте парилку: провітріть, облийте стіни холодною водою, прикрийте двері і «піддайте» трохи води на кам’янку. Після того як пропотієте, прийміть теплий, комфортний душ – якщо вода буде занадто гарячою, це стане додатковим навантаженням на організм, яке сприятиме серцебиття; якщо, навпаки, холодною, той піт, що з вас вийшов, «всмоктуватиметься» назад і ефекту від процедури не буде.

Скільки разів на тиждень проводити банні процедури

Незважаючи на те, що слово «сауна» російською мовою перекладається як «лазня», у цих двох приміщень абсолютно різні температурно-вологісні умови. Якщо в сауні або, по-іншому, фінській лазні температура досягає 80-100°C, а вологість при цьому 0%, то в лазні це співвідношення виглядає інакше — температура становить 60°C, а вологість — 40%.

Я рекомендую приймати лазневі процедури двічі на тиждень — один назвемо профілактичним, другий — терапевтичним.