Як відстежувати свій прогрес у фітнесі?

Рухливість суглобів та хребта

Йдеться не про гнучкість, яка важлива, наприклад, танцюристам або гімнастам, а про базовий обсяг рухів, які людина може здійснювати. При зниженні цього обсягу відбувається порушення біомеханіки всього тіла. У силовому тренінгу, наприклад, може виникнути ситуація, коли недостатня рухливість у тому чи іншому відділі хребта, у кульшових суглобах не дає безпечно виконати деякі вправи. Таким чином, важливо звертати увагу на цей показник, враховуючи, що він може убезпечити вашу діяльність у залі, а також забезпечити більший комфорт у повсякденному житті.

Виміряти його дозволяють прості тести: це нахил із положення сидячи (ми дивимося, наскільки далеко за миски людина може дотягнутися долонями, щоб зрозуміти рухливість її кульшових суглобів), нахил із прямими ногами зі становища стоячи, зчеплення рук за спиною (дозволяє зрозуміти ступінь рухливості грудного відділу хребта).

Сила м’язів

Первинне вимірювання сили м’язів ми проводимо, як правило, за простим хвилинним тестом на прес.

Максимальне споживання кисню

Це базовий показник фізичної витривалості людини, що вимірюється за допомогою різних кардіотестувань. Це може бути, наприклад, тестування на велотренажері з кардіодатчиком, який вимірює частоту пульсу протягом 10 хвилин роботи на ньому зі зміною навантаження. За результатами тесту показує цифру максимального споживання кисню. У тестуваннях з іншим обладнанням необов’язково фіксований час навантаження, важливо досягти ЧСС, що дорівнює 180 ударів за хвилину, щоб програма змогла розрахувати ваші пульсові зони.